Sık Sorulan Sorular

S.S.S.

Az sayıda fatura düzenleyen mükellefler, e-Fatura Uygulamasına ait temel fonksiyonların internet üzerinden kullanımını sağlamak amacıyla oluşturulan “www.efatura.gov.tr” adresindeki e-Fatura portalı aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirilebilirler.
Yüksek sayıda fatura düzenleyen ve çeşitli faturalama ihtiyaçları bulunan gelişmiş bilgi işlem sistemlerine sahip mükellefler ise bilgi işlem sistemlerinin e-Fatura uygulamasına entegre edilmesi yoluyla e-Fatura uygulamasından yararlanabilirler.
Faturalama ihtiyaçları değişkenlik gösteren veya çok sayıda fatura düzenleyen mükellefler, kendilerine ait bilgi işlem altyapısının yetersiz olması ya da bilgi işlem sistemi işletmek istememeleri hâlinde teknik yeterliliğe sahip özel bir entegratörün bilgi işlem sistemi vasıtasıyla elektronik fatura alıp gönderme olanağına sahiptir.

KEP iletisi gönderebilmeniz için e-İmzanız olması gerekmektedir ve e-İmza kurulumlarınızın bilgisayarınızda yapılmış olması gereklidir. KEP adresinize “e-İmza ile Giriş” seçeneğinden, “TC kimlik” numaranız ile giriş yapın. Karşınıza gelecek olan işlem kodunu Türkkep e-imza Uygulaması’na yazdıktan sonra e-İmza PIN kodunuzu girerek giriş sağlayınız. Giriş yaptıktan sonra “Posta kutusu”na tıklayarak “İleti gönder” bölümüne geldiğinizde ilgili alanları doldurarak ve varsa ekli dosyanızı da ekledikten sonra “İmzala ve Gönder” seçeneğiyle ileti gönderimini sağlayabilirsiniz.

Adreste Kimlik Kontrolü ve Kurulum Hizmeti HCS Bilişim güvencesi ile sunulan opsiyonel bir hizmet modelidir. Elektronik imzanın oluşturulabilmesi, kişilerin kimlik kontrolünün yapılması ile mümkündür. Bu hizmet sayesinde belirlenen gün ve saatte adresinize ulaşan yetkilimiz, kimlik kontrolünüzü gerçekleştirir.
Hizmetten faydalanmak için Müşteri Destek hattımıza ulaşabilirsiniz.

E-imza kullanımı için bir kısıtlama bulunmamaktadır. E-imza kurulumunu olan bilgisayarlar üzerinde e-imzanızı takarak işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

 

e-İmza, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca, ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip olan bir uygulamadır. Elektronik işlemlerde iletilen bilginin gönderim sırasında değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkar edilemeyeceğini güvence altına alır. e-İmza, elektronik ortamda gerçekleşen işlemlerde kişilerin kimlik bilgilerinin doğruluğunu garantiler.

Öncelikle ihtiyaçlarınızı dinleyerek fiyatlandırma ve tahmini teslim süresi size bildirilmektedir. Mutabık kalındığında ise isteklerinize uygun şekilde ilk tasarım yapılır ve tarafınıza değiştirilmesini istediğiniz detaylar için bildirilir. Siz memnun olana kadar site tamamlanmaz ve sizin memnuniyetinizden sonra teslim edilir.

Bu hususta sizlere panelin nasıl kullanılacağına dair ufak bir eğitim veriyoruz fakat eğer siz bu süreçle zaman kaybetmek istemezseniz cüzi ücretler karşılığında web sitenizin yıllık ve aylık bakımlarını yapabilir, içeriklerinizi biz düzenleyebiliriz.

Teknik destek süreçlerimizde öncelikli olarak sorunun çözümü siz değerli müşterimize yazılı ya da telefon konuşması vasıtasıyla aktarılır. Sorunu çözümlediğinizi bildirmeniz halinde kayıt kapatılır fakat eğer sorun anlatımımız üzerine çözülmezse AnyDesk ya da TeamViewer aracılığıyla uzaktan bağlantı gerçekleştirerek sorun beraberce çözümlenir.

Eğer Ankara’da iseniz bizleri ziyaret edebilir ya da sizleri ziyaret etmemizi talep edebilirsiniz. Eğer Ankara dışından ulaşıyorsanız telefon ya da online toplantı ile ihtiyaçlarınıza çözüm üretmekten memnuniyet duyarız.

Memnuniyetle. Bizler hizmet anlayışı olarak müşterimizin kendisine en uygun çözümü seçmesine yardımcı olmayı benimsedik. O nedenle dilediğiniz konuda bizlere ulaşabilirsiniz.

Dijitalleşmeye Hazır Mısınız?

Siz de dijital dünyada yer alarak zamanınızdan ve maliyetlerinizden tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.